Nőgyógyásznapló

Egy szülész-nőgyógyász első terhessége...

COVID-19 és terhesség

2020. március 18. - nogyogyasznaplo

Nagyon sok kismama kérdezi, hogyan hat a koronavírus (COVID-19) mind rá, mint a kis pocaklakóra. Extrém kevés adatunk van ahhoz, hogy ezt a gyakori kérdést bizonyítékok alapján (evidence-based) megválaszoljuk. Nézzük az eddigi ismeretinket

Tovább

Szokások, amik gátolhatják a teherbeesést

2020. március 16. - nogyogyasznaplo

Leszögezném az elején, hogy egy teljesen egészséges párnál, ahogy egyik félnek sincs gondja a termékenység terén, kevés olyan életmódbeli szokás van, amik tartósan gátolhatják a teherbeesést. Ha a spermakép rendben van, van peteérés, nincsenek eltérések a méhben, nyitottak a petevezetők, nincs…

Tovább

Hány embriót ültetnek be egy lombiknál?

2020. március 12. - nogyogyasznaplo

Az egyik legnehezebb kérdés, amikor egy pár lombikkezelés előtt áll, hogy hány embriót ültessünk nekik vissza. Az ezzel kapcsolatos döntés sok mindenen múlik, attól kezdve, hogy milyen okból van szükség a lombikra, mennyi idős a pár, hanyadik lombikos próbálkozás, milyen minőségűek az embriók, és…

Tovább

Mik a teherbeesés leggyakoribb akadályai?

2020. március 10. - nogyogyasznaplo

Mondhatnám, hogy a nem megfelelő időzítés, mert egyébként tényleg sokszor csak erről van szó. Pláne, ha nem is időzíti a pár az együttlétet, mert nem tudják, hogy célszerű lenne, vagy nincs rá mód, például többnapos távollét miatt. Ez viszont nem valós probléma, egy tanáccsal és egy kis…

Tovább

Másodlagos meddőség – milyen okai lehetnek?

2020. március 08. - nogyogyasznaplo

Ejtettünk már szót arról, hogy attól még, hogy az első gyerkőc csak lombikkal sikerült, közel sem törvényszerű, hogy a másodiknál is szükség lesz orvosi segítségre. Sajnos azonban ez fordítva is igaz: attól, hogy az első baba egy gondolatra megfogant, nem biztos, hogy a kistesónál nem lesznek…

Tovább

Ha az első gyerek csak lombikkal jött össze, biztos, hogy csak úgy jöhet a következő is?

2020. március 05. - nogyogyasznaplo

Nagyon sok pár küzd éveken át, míg végre megfogan, és meg is születik az első közös gyermekük. Ilyenkor persze hatalmas a boldogság, de sokaknál előbb-utóbb felmerül a hogyan tovább kérdése. Azoknak, akik kistesót is szeretnének, el kell gondolkodniuk azon, hogy adott esetben vállalnák-e újra a…

Tovább

Milyen a normális női ciklus? Mikortól lehet gond?

2020. március 03. - nogyogyasznaplo

Amikor egy pár meddőségi termékenségi kivizsgálásra érkezik hozzám, első alkalommal beszélgetni szoktunk. Kérdéseket teszek fel, mert az ezekre adott válaszok gyakran árulkodnak arról, hogy milyen irányba érdemes indulni, merre keressem a fogantatás elmaradásának az okát.

Tovább

Mit kell tudni a petevezeték átjárhatósági vizsgálatról?

2020. március 01. - nogyogyasznaplo

Azt hiszem, nem túlzás azt állítani, hogy a meddőségi termékenységi kivizsgálás során ez a legrettegettebb vizsgálat. Az terjeng ugyanis, hogy nagyon fájdalmas, ezért szinte mindenkinek az az első kérdése, hogy lehet-e altatásban végezni. Nos, lehet, de az esetek többségében mégsem így történik.

Tovább
süti beállítások módosítása